A szezon első jó híre, hogy elindult Csíkszeredában egy párbeszéd / egyeztetés a motorkerékpáros parkolók kérdésében. Köszönet Csíkszereda önkormányzatának és polgármesterének a téma iránti nyitottságért. Egyre több motorkerékpáros van városunkban és közvetlen vonzáskörzetében, ezért elengedhetetlen, hogy találjunk megoldást ezeknek a járműveknek a parkolására is, hiszen nem normális az, hogy egy motorkerékpár elfoglalja egy autó parkolóhelyet, mint ahogy az sem lenne normális, hogy egy motorkerékpárért ugyanannyi parkoló díjat kelljen fizetni, mint egy autóért.Ebben a témában már születtek jó megoldások, akár Magyarországon is, ezért is bízom abban, hogy ki tudjuk igazítani a parkolási rendszabályt úgy, hogy az kedvező legyen a motorkerékpárosoknak is.


